Strona główna » Podopieczni fundacji tworzą piękne rękodzieło

Podopieczni fundacji tworzą piękne rękodzieło

Rękodzieło stworzone przez podopiecznych fundacji

Fundacja współpracuje z podopiecznymi władz państwowych, organizacji pozarządowych i społecznych, które zajmują się osobami niepełnosprawnymi. Podopieczni tych instytucji tworzą rękodzieła, które sprzedają na lokalnym rynku, dzięki czemu pozyskują fundusze na swoją działalność i zapewniają zatrudnienie swoim niepełnosprawnym pracownikom.

Następnie Fundacja skupuje rękodzieła i odsprzedaje je po wyższej cenie, aby w ten sposób generować fundusze. Dzięki współpracy z tymi instytucjami Fundacja może uniknąć wyzwań związanych z pracą z indywidualnymi osobami niepełnosprawnymi.

Rękodzieło z sercem

Fundacja opracowała unikalny model przekazywania rękodzieła osób niepełnosprawnych i udostępniania go społeczeństwu. Fundacja ma w tym celu dwa modele – sklep internetowy i muzeum.

Sklep internetowy działa jak zwykły sklep internetowy, w którym można przeglądać i kupować wyroby rękodzielnicze. Sklep internetowy jest jednak dostępny tylko dla osób niepełnosprawnych. Przedmioty w sklepie są wykonane ręcznie przez osoby niepełnosprawne i sprzedawane z 5% zniżką. Po zalogowaniu się do sklepu internetowego osoba niepełnosprawna otrzymuje listę artykułów, które są dostępne ze zniżką. Jeśli osoba niepełnosprawna zdecyduje się na zakup danego przedmiotu, Fundacja otrzymuje 5% prowizji.

Celem sklepu internetowego jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym łatwego dostępu do wyrobów rękodzielniczych i sprzedawanie ich z zyskiem, aby mogły finansować swoją działalność. Sklep internetowy jest także okazją dla osób niepełnosprawnych do wzajemnych kontaktów i uczenia się od siebie.

Rękodzieło dla dobra innych

Podopieczni fundacji działają jak zwykłe ośrodki artystyczne i rzemieślnicze, które zapewniają szkolenia w zakresie tradycyjnych umiejętności, takich jak wyplatanie z bambusa, rzeźbienie w drewnie, garncarstwo i obróbka metalu.

Ośrodki zapewniają także pracę osobom niepełnosprawnym i pomagają im rozwijać umiejętności, dzięki którym mogą się utrzymać. Oddziały mają też mały sklepik, w którym sprzedają wyroby rękodzielnicze po cenie rynkowej. Podopieczni wykonują wyroby rękodzielnicze, takie jak przedmioty dekoracyjne, ozdoby, instrumenty muzyczne, nuty i inne podobne przedmioty.