Strona główna » Fundacja wspierająca osoby z niepełnosprawnościami

Fundacja wspierająca osoby z niepełnosprawnościami

Jak działa fundacja?

Fundacje to organizacje non-profit, które gromadzą zasoby w celu tworzenia i wspierania polityki publicznej. Są one tworzone w celu wspierania różnych celów, ale działają według określonych zasad i wytycznych. Kiedy grupa osób niepełnosprawnych tworzy fundację, powołuje do życia nowy podmiot prawny, który może przyjmować darowizny i przechowywać majątek. Tym podmiotem jest właśnie fundacja.

Zarząd fundacji składa się z osób niepełnosprawnych, które są członkami zarządu oraz innych pracowników etatowych. Zarząd jest odpowiedzialny m.in. za zarządzanie majątkiem fundacji, wydatkowanie funduszy oraz określanie priorytetów badawczych.

Skąd fundacja bierze środki na wsparcie osób niepełnosprawnych?

Fundacja czerpie środki z darowizn od osób indywidualnych, korporacji i innych fundacji. Fundusze, które otrzymujemy, pozwalają nam działać przez rok na obecnym poziomie, a po tym czasie mamy ograniczone środki na dodatkowe programy.

Możesz pomóc Fundacji w zbieraniu funduszy, zabiegając o darowizny w swojej sieci kontaktów i organizując imprezy charytatywne.

Jak dołączyć do fundacji?

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, chciałby zostać członkiem fundacji wspierającej osoby niepełnosprawne, oto kilka rzeczy, które warto rozważyć.

Po pierwsze, upewnij się, że dana fundacja jest odpowiednia dla Ciebie. Być może spodobają Ci się zajęcia i imprezy organizowane przez fundację, ale być może lepiej czujesz się, pracując w środowisku, które oferuje bardziej elastyczne godziny pracy i bardziej otwartą politykę.

Jeśli zdecydujesz się na członkostwo w radzie dyrektorów, przyjmiesz na siebie ważną rolę. Możesz pomóc w określeniu celów fundacji i upewnić się, że działa ona prawidłowo. Możesz także pomóc w zarządzaniu zasobami, jakimi dysponuje fundacja, i upewnić się, że bieżące projekty, które wspiera, są skuteczne.